27 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się drugi Dzień Otwarty dla dzieci 6 – letnich i 7 – letnich oraz rodziców. Na spotkanie zaplanowano szereg ciekawych występów, prezentację multimedialną oraz gry i zabawy przeznaczone dla małych gości. Dyrektor szkoły pani Iwona Jamro uroczyście przywitała przybyłych oraz przedstawiła nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie klasy I SP z wychowawczynią panią Renatą  Wantuch zaprosili do obejrzenia prezentacji multimedialnej „A u nas to się dzieje…”, przybliżającej działalność naszej szkoły. Następnie uczniowie klasy III SP wprowadzili małych gości w świat szkolny. Wraz z wychowawczynią panią Marzeną Nikiel zaprosili przedszkolaków do wspólnej zabawy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie: miłośnicy plastyki kolorowali motyle, myśliciele uczestniczyli w zajęciach matematyczno-logicznych, a sportowcy pokonywali tor przeszkód. Nad prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń czuwali najstarsi uczniowie pierwszego etapu. Pokazywali swoim młodszym kolegom, jak mają wykonywać poszczególne zadania. Uczniowie klasy II SP pod kierunkiem pani Ewy Zasowskiej zaprezentowali gościom inscenizację teatralną „O smutnym osiołku”.
Na zakończenie dzieci i ich rodzice zwiedzali szkołę, a w szczególności poznali wyposażenie i estetykę: sal lekcyjnych dla klas I-III, świetlicy, pracowni komputerowej oraz stołówki.  Rodzice naocznie przekonali się,   jak szkoła zapewnia warunki  bezpieczeństwa.

Marzena Nikiel