Jest ich tylko pięć w całej Polsce - „Deutsch-Wagen”- nowy projekt promujący język niemiecki na całym świecie. Animatorzy prowadzą niezwykle atrakcyjne warsztaty z dziećmi i młodzieżą w każdym wieku. Goethe Instytut dotarł do naszej szkoły na zaproszenie pani Kariny Szury.
3 marca 2014r. lektorka Deutsch Wagen Tour z Krakowa pani Joanna Lay odwiedziła Zespół Szkół w Zagórzanach.  Pani Dyrektor Iwona Jamro słowami powitania zwróciła się do gościa oraz uczniów, zgromadzonych w sali gimnastycznej. Gimnazjaliści poprzez prezentację multimedialną „Jakie korzyści wynikają ze znajomości języka niemieckiego” starali się zachęcić młodszych kolegów do nauki tego właśnie języka.   Zaprezentowali również niemieckie piosenki, filmiki promujące walory turystyczne. Nauczycielka języka niemieckiego Karina Szura ogłosiła również wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Niemczech. Nagrody wręczyła lektorka DWT, a dyplomy pani Dyrektor.
Pani Joanna Lay do sali lekcyjnej zaprosiła uczniów klasy piątej, którzy jeszcze nie mieli kontaktu z tym językiem. W przyjazny i zabawowy przełamywała ich nieśmiałość wobec nowości. Kolorowy Deutsch Wagen  przywiózł do szkoły ogromną ilość materiałów dydaktycznych i promocyjnych. Lektorka pokazała, jak przez połączenie nauki i zabawy  zorganizować ciekawą lekcję języka niemieckiego. Z warsztatów skorzystali również  uczniowie klas: I i II gimnazjum.  Aktywizację młodzieży wzmagało łączenie zadań językowych z ruchowymi. W zabawach z piłką, chustą animacyjną oraz balonami należało wykorzystać popularne zwroty i wyrażenia. Lektorka nagradzała uczestników ciekawymi upominkami Deutsch Wagen Tour.
Nauka języka poprowadzona w sposób nieszablonowy wywołała wiele pozytywnych emocji młodzieży. Pani Joanna Lay przekazała szkole szereg materiałów do codziennej pracy  lekcyjnej.

Małgorzata Stępień

Czytaj również: http://www.gmina.gorlice.pl/index.php?s=aktualnosci&id=297-_8222_deutsch