Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima. Z tej okazji  w naszej szkole zorganizowaliśmy Poranek z Tuwimem - przegląd małych form scenicznych. Spotkanie to miało  na celu  popularyzację twórczości poety oraz przybliżenie jego biografii. Dzięki krótkiej prezentacji  przygotowanej przez panie Katarzynę Ciapaj i Joannę Cieślę uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą Juliana Tuwima, poznali różne ciekawostki z jego barwnego życia.

Zadaniem każdej klasy było przygotowanie inscenizacji wylosowanego uprzednio wiersza Juliana Tuwima w dowolnej formie. Był zatem kabaret, piosenka, słowo mówione, a nawet taniec przy muzyce akordeonowej. Pojawiła się także… krowa, taksówka i dwukonny powóz. Całość zakończył występ nauczycieli, którzy wcielili się w rolę spikerów radiowych w inscenizacji ,,Ptasiego radia”.

Joanna Cieśla

Katarzyna Ciapaj