Dnia 29 maja 2013 roku odbył się w Bobowej  finał szóstej edycji powiatowego konkursu ekologicznego dla uczniów gimnazjum. Organizatorami byli: Powiatowe Centrum Edukacji, LOP oddział w Gorlicach i Zespół Szkół nr 1 w Bobowej. Głównymi celami konkursu jest kształtowanie i podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów, dostrzeganie negatywnych i pozytywnych skutków działalności człowieka, poznawanie walorów przyrodniczych obszarów chronionych w Polsce oraz rozbudzanie potrzeby ochrony przyrody. Tematem tegorocznej edycji były „Formy ochrony przyrody w Polsce”.
Naszą szkołę w finale konkursu reprezentowała Aneta Jerzak uczennica klasy II gimnazjum. Efektem jej przygotowań było zajęcie trzeciego miejsca wśród dwudziestu ośmiu finalistów z różnych gimnazjów naszego powiatu. Serdecznie gratulujemy !!!

Marcin Juszczęć - opiekun dydaktyczny