Zimowa aura przedświątecznej środy towarzyszyła podniosłemu nastrojowi szkolnej akademii z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.
Uczniowie klasy II SP przybliżyli znaczenie Wielkiego Postu, anbsp;wnbsp;szczególności Wielkiego Tygodnia. „Babcia” opowiadała swoim wnukom onbsp;przepięknych zwyczajach inbsp;obrzędach wielkanocnych, które coraz rzadziej są obecne wnbsp;naszej tradycji.
Montaż słowny ubarwiła ciekawa prezentacja multimedialna. Pieśni wielkopostne inbsp;wielkanocne wykonał szkolny chór pod batutą pani Alicji Pyznar. Zgodnie ze starym obyczajem na zakończenie dyngusiarze pokropili wszystkich wodą.
Scenariusz spotkania opracowała wychowawczyni klasy II, Marzena Nikiel. Scenografię wykonali: Ryszard Jamro, Marzena Nikiel oraz Renata Wantuch.
Wnbsp;akademii uczestniczyli emerytowani nauczyciele inbsp;pracownicy administracyjni szkoły, rodzice, uczniowie inbsp;nauczyciele. Wystąpienie inbsp;życzenia świąteczne pani dyrektor Iwony Jamro zakończyło uroczystość.

Marzena Nikiel

Więcej zdjęć z uroczystości w galerii >>