Święto Edukacji Narodowej w Zagórzanach to ofiara mszy św. i nabożeństwo różańcowe sprawowane przez ks. katechetę, Krzysztofa Barana w intencji całej społeczności szkolnej. Uroczysta akademia, wymowna dekoracja, życzenia, podziękowania tworzyły specyficzną oprawę tego dnia. Uczniowie klasy I SP oraz klas I a i b Gim. skierowali do nauczycieli miłe słowa wierszy i piosenek. W żartobliwych scenkach ukazali trudną dolę uczniów (nawiązanie do wychowania spartańskiego): „to już wolę naszą budę, te zajęcia dodatkowe”. Zwrócili również uwagę na niełatwe życie nauczycieli: przygotowanie uczniów do egzaminów, konferencje, szkolenia, awans zawodowy, konkursy, wybór programów i podręczników, promocja szkoły, itp.: „Szósta klasę mam w przydziale i od lipca myślę o tym, jak uporać się z robotą”. „Egzaminy muszą zdać, mnie rozliczy szkolna brać.” „A ja skończę to biadanie, kiedy oddam sprawozdanie.”
Pasowanie na ucznia i gimnazjalistę uświetniło uroczystość 14 października. Dyrektor szkoły Iwona Jamro odebrała ślubowanie, wręczyła legitymacje, dyplomy, gimnazjalne czapki.
Pani dyrektor złożyła życzenia w swoim imieniu, odczytała również te od Wójta Gminy Gorlice, Małopolskiego Kuratora oraz Minister Edukacji Narodowej. Program przygotowały panie: Marzena Nikiel, Małgorzata AugustynBarbara Kudławiec. Rodzice zadbali o słodkie rarytasy.

Barbara Kudławiec

Zdjęcia z uroczystej akademii z okazji Dnia Nauczyciela można obejrzeć w galerii >>

Zdjęcia z pasowania uczniów klas pierwszych można obejrzeć w galerii >>