Dnia 20 maja 2010r. w OKGG – Filia w Zagórzanach odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Uczniowie naszej szkoły  zaprezentowali się  w dwóch kategoriach: młodzież szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna. Prezentowali oni wiersze promujące ponadczasowe  i ogólnoludzkie wartości – dla uczczenia ofiar katastrofy lotniczej 10 kwietnia 2010r. pod Smoleńskiem. Uczniów przygotowały do konkursu polonistki:  Krystyna Holik, Joanna NosalMałgorzata Stępień, nauczyciel bibliotekarz Joanna Cieśla oraz pracownicy OKGG w Zagórzanach.

Zebranych gości powitał dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice, pan Franciszek Rzeszutek. Wszyscy zebrani uczcili pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem minutą ciszy. Młodzież zaprezentowała bardzo wysoki poziom artystyczny. Komisja  powołana przez Organizatora przy ocenie zwróciła uwagę na dobór repertuaru i jego przesłanie, słownictwo, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny prezentowanych utworów. W kategorii Szkół Podstawowych I miejsce zdobyła Anna Burkot ( kl. V), II miejsce Justytna Wałęga ( kl. V), III miejsce Jolanta Mitoraj( kl. V), oraz Kamila Rolak ( kl. V). W kategorii Gimnazjum II miejsce ex equo  zdobyły Magdalena Pyrcioch ( kl. I) i Weronika Pikusa ( kl.II b), natomiast wyróżniona została Paulina Firszt (kl. II a) . Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Więcej zdjęć z konkursu w galerii.