W ramach zajęć dotyczących działalności Samorządów Lokalnych, realizowanych na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie, uczniowie pierwszej klasy gimnazjum wzięli udział w zajęciach mających na celu zapoznanie się z pracą władz  naszej gminy. Organizatorem wyjazdu była pani Agnieszka Mazur, a opiekunem grupy pani Małgorzata Stępień.
Pierwszoklasiści, dowiedzieli się jak wiele inwestycji przeprowadzane jest na terenie naszej gminy, śledzili stronę internetową Gminy i miasta Gorlice oraz złożyli wizytę w Urzędzie Gminy Gorlice. Dzięki uprzejmości pana wójta Ryszarda Guzika, młodzież miała możliwość  przypatrzeć się jak pracuje nasz Urząd Gminy, poznać zakres obowiązków poszczególnych działów i referatów. Swój czas poświęciła nam pani sekretarz Halina Oruba, która bardzo sprawnie oprowadziła tak liczną grupę, udzielając wszystkich niezbędnych informacji  na temat projektów, zadań, planów, obowiązków pracowników gminy. Młodzież bardzo zainteresowała praca urzędników w referacie Rolnictwa i Leśnictwa i Ochrony Środowiska oraz Spraw Obywatelskich. Może, wśród uczniów pierwszej klasy, znajdują się przyszli radni lub pracownicy Urzędu Gminy?

mgr Agnieszka Mazur