Aby włączyć się w obchody roku astronomii 27 kwietnia   w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Astronomiczny Kosmos bliżej nas.
Uczestnikami konkursu były trzyosobowe drużyny uczniów gimnazjum, wyłonieni w I etapie  jako przedstawiciele swoich klas.
Klasę I gimnazjum reprezentowali: Justyna Wantuch, Kornelia Kukuła, Kamil Ludwiński, klasę IIa – Jagoda Pyrcioch, Dominika Skowronek i Kasper Augustyn,  klasę IIb — Kinga Dutka, Julia Ziemba, Wioleta Wojtarowicz,  klasę IIIa — Justyna Biernacka, Faustyna Laskoś i Angelika Rąpała,  klasę IIIb — Paulina Czyżyk, Szymon Jamro i Szymon Orchel.
Dla uczestników konkursu przygotowane były różnorodne zadania: krzyżówka, rozsypanka, musieli też odpowiedzieć na bardzo trudne pytania astronomiczne. Wykazali się też znajomością wybitnych astronomów i ludzi związanych z fizyką. Potrafili rozróżnić planety, a także podać daty ważnych lotów kosmicznych.
Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: pani Barbara Kudławiec, pani Joanna Cieśla, pan Marcin Juszczęć, pani Alicja Pyznar. Konkurs zorganizowała pani Aneta Motyka.
Oczywiście, jak na każdym konkursie nie mogło zabraknąć publiczności. Gimnazjaliści bardzo dopingowali swoich kolegów i wspierali ich w trudach konkursu.
Po sześciu zadaniach konkursowych zostały ogłoszone wyniki:
I miejsce — klasa III b
II miejsce — klasa II a
III miejsce — klasa III a.
Konkurs zakończyła pani Dyrektor Iwona Jamro,  która wręczyła pamiątkowe dyplomy i upominki uczestnikom zmagań konkursowych.
Wszystkim klasom gratulujemy wiedzy astronomicznej i zachęcamy do dalszego pogłębiania tajników tej piękniej dziedziny nauki.

Paulina Firszt