severt

W dniu 25 lutego uczniowie klasy III gimnazjum udali się na wizytę zawodoznawczą do firmy Severt Polska Sp. z o. o., która specjalizuje się we wszelkiego rodzaju procesach spawalniczych, obróbce metalu.

Zwiedzanie  zakładu pracy poprzedziło spotkanie z prezesem firmy panem Piotrem Bogutą, który powitał młodzież i poinformował o procedurach bezpieczeństwa obowiązujących na terenie firmy. Pod czujnym okiem pana inżyniera Jacka Stempkowicza uczniowie obejrzeli poszczególne nawy hali produkcyjnej, zapoznani zostali z pracą w zawodach: spawacza, montera, lakiernika, elektryka, operatora obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, operatora wózka widłowego, operatora suwnic. Po oprowadzeniu po stanowiskach pracy przyszła pora na  badania ultradźwiękowe spoin oraz badania nieniszczące magnetyczno-proszkowe wykonywane przez certyfikowany personel,co wzbudziło zainteresowanie uczniów.

Młodzież mogła nie tylko poznać zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach, ale i zobaczyć samo miejsce i warunki wykonywanej pracy. Na uwagę zasługuje fakt, iż firma Severt współpracuje z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu, zapewniając młodzieży odbycie praktyk zawodowych na terenie kraju i zagranicą, a w dalszej perspektywie zatrudnienie.

Joanna Nosal